زنی فرش دستباف 6 متری بیجار را به عنوان سر جهازی به دخترش داد

فرش دستباف 6 متری بیجار با رنگ‌های منحصربه‌فرد، کیفیت در بافت و نقش‌ها یکی از بازیگران پیشرو دنیای امروز در این بخش است. هنر شعر، آواز و شراب را که در فرهنگ ایرانی رسوخ می کند، نمی توان در این فرش ها نادیده گرفت.

فرش دستباف 6 متری بیجار در کجا استفاده می شود؟ فرش دستباف 6 متری بیجار امروزه در زمینه های مختلف قابل استفاده است. فرش های ایرانی به دلیل جایگاه باشکوه خود در بسیاری از زمینه ها از نمایش های مد گرفته تا صحنه های کنسرت ظاهر می شوند.

فرش ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟ فرش‌های ایرانی فرش‌هایی هستند که با نخ پشم و ابریشم بافته می‌شوند و با تکنیک گره‌زنی ایرانی و ترکی بافته می‌شوند و علاوه بر آن با رنگ‌های گیاهی رنگ می‌شوند. آنچه فرش ایرانی را بسیار ارزشمند می کند در ترکیبی از آنچه در بالا به آن اشاره کردیم نهفته است.

فرش

برخی از مدل های فرش ایرانی به شرح زیر است: فرش‌های کِشان: این فرش‌ها که در ایران مرکزی به نام کِشان نام‌گذاری شده‌اند، از زیباترین و گران‌بهاترین فرش‌های ایران هستند.

از ویژگی های این فرش ها می توان به درخشندگی و لطافت مخملی مانند و فرآوری ظریف آنها اشاره کرد. در هر سانتی متر فرش 10-14 گره وجود دارد. نقش‌های این فرش‌های ابریشمی معمولاً به رنگ‌های تیره دوزی می‌شوند.

فرش های اصفهان: تاریخچه این فرش ها به قرن هفدهم میلادی برمی گردد. این فرش‌ها که به سبک التقاطی هستند، از نظر نقوش فنی و ویژگی‌های ترکیبی، نمای و ترکیب خاصی را منعکس می‌کنند. این شامل ویژگی های منطقه ای مختلف است زیرا توسط استادان مختلف تولید شده است.

فرش کرمان: کرمان که در جنوب شرقی ایران قرار دارد و مرکز قالی است، هنگام استفاده از پشم گوسفند همیشه فرش‌هایی بلند، پرز، بادوام، نرم و بسیار سفت است. ویژگی اصلی این فرش ها این است که نقش و نگارهای آن بسیار پیچیده است.

قالی های هرات: این قالی ها با نخ های نازک بلند و باریک و محکم بافته می شوند. پشم به کار رفته در این فرش ها نرم است. روی فرش هایی با لمس نرم و پشم براق؛ تصاویر به شکل خرما، ماهی یا گلابی اکثریت را تشکیل می دهند. رنگ های غالب در فرش ها صورتی، آبی و مشکی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.